O MNIE

X: A kim w ogóle jest ta Daga?

Z: Daga? Daga to jest dziewczyna, która ze swojego hobby zrobiła sposób na życie.

To zdanie, które kiedyś usłyszałam o sobie, uświadomio mi, że od zawsze kieruję moim życiem tak, żeby robić to, co chcę a nie to, co muszę. W moim życiu są trzy rzeczy, które mnie określają: podróże, język angielski i fotografia.

Z angielskim jestem związania od 12 roku życia, kiedy poprosiłam rodziców, żeby zapisali mnie na kurs angielskiego. Od tamtej pory była to jedyna rzecz, która sprawiała mi przyjemność w szkole. Po maturze zaczęłam studiować lingwistykę stosowaną w Krakowie, przed pierwszą sesją zrezygnowałam ze studiów, wyjechałam na prawie rok do Londynu. Stolica Anglii jest moim drugiem domem, miejscem o którym wiem prawie wszystko, ale które nieustannie mnie zaskakuje. Po niespełna roku w Londynie wróciłam do Krakowa aby studiować fotografię. Przez dwa lata byłam skupiona na fotografach, sztuce, wystawach, aparatach, zdjęciach. Moja praca dyplomowa była o Londynie.

Po dyplomie wróciłam na lingwistykę, po drugim roku studiów wyjechałam do Londynu na staż w ramach programu Erazmus. Po raz kolejny mieszkałam w Londynie. Dostałam się na staż w prywatnej szkole w centrum miasta. Ze szkołą związana jestem do dzisiaj, w każde wakacje pracuję w ich Summer School jako nauczyciel angielskiego. Po skończeniu studiów w Krakowie, postanowiłam wyjechać do Londynu żeby pracować w szkole w Anglii w ciągu roku szkolnego. Przepracowałam cały rok szkolny, zdobyłam doświadczenie i wróciłam do Polski, tym razem do Warszawy, gdzie od października zaczęłam studia magisterskie i uczę angielskiego.

Podróżować lubiłam zawsze. Wyszukiwanie połączeń, biletów oraz planowanie wyjazdów sprawia mi przyjemność. Każdą wolną chwilę i zaoszczędzoną złotówkę poświęcam na podróże. Punktem zwrotnym było dla mnie uświadomienie sobie, że świat nie kończy się na Wielkiej Brytanii. Od tego momentu odwiedziłam 42 państwa. Moim marzeniem jest odwiedzenie wszystkich państw na mapie świata. I zrobię to, bo nic nie muszę, a mogę wszystko.

.   .   .

Pani Daga to Dagmara Nocoń.  Urodziła się i wychowała w Olkuszu, okres studiów dzieliła między Kraków a Londyn. Od października 2014 mieszka w Warszawie. Z wykształcenia lingwistka i fotografka.

img_20150725_201916 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s