Jeśli ktoś myśli, że ciągle gdzieś wyjeżdżam, przemieszczam się lub zmieniam miejsce zamieszkania to jest w błędzie. Są takie dni a nawet miesiące kiedy przebywam w jednym miejscu i prowadzę życie przysłowiowego świstaka. W tym okresie skupiam się na tym co jeszcze mogę zobaczyć, gdzie pojechać, przeszukuje internet, przeglądam blogi, sterczę w księgarniach szukając ciekawych książek. Ostatnio uświadomiłam sobie, że trochę się uzbierało tych moich inspiracji i od czasu do czasu będę się dzielić nimi.

Dzisiaj napiszę o filmie, który wreszcie obejrzałam a czekał na mnie ponad trzy tygodnie. Oglądałam go wczoraj i dzisiaj przez cały dzień nie mogłam przestać o nim myśleć. Film Tracks opowiada historię kobiety, która w towarzystwie czterech wielbłądów i psa przeszła z Alice Springs do Oceanu Indyjskiego.

Historia ta wydarzyła się naprawdę. W 1977 Robyn Davidson wyruszyła z Alice Springs i przeszła 1700 mil aż do oceanu. Zanim wyruszyła, przez dwa lata pracowała na farmie wielbłądów, aby nauczyć się opieki i życia z nimi.  Zgodziła się opisać  swoją podróż dla National Geographic a fotograf Rick Smolan odwiedził ją trzy razy w ciągu jej 9 miesięcznej podróży. Po jakimś czasie znana była jako Camel Lady, jej artykuł stał się bardzo popularny i Robyn napisała książkę, w której opisała całą podróż.
 
Dlaczego polecam wam ten film? Ponieważ idą święta i zamiast po raz kolejny uciekać z Kevinem przed złodziejaszkami można udać się do ciepłej Australii. Australii, która pokazana jest w przepiękny sposób a o wielbłądach można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Piękne kadry, muzyka oraz genialna Mia Wasikowski, która wciela się w Robyn.
 
Coraz częściej sięgam o filmy i książki o Australii ponieważ bardzo powoli przygotowuję się do mojej podróży do kraju kangura i misia koala. W t 2015 roku niestety marzenie się jeszcze nie spełni i pozostaje mi spędzić go w towarzystwie moich australijskich przyjaciół słuchając historii, o kraju down under...
 
Poniżej zamieściłam zdjęcia autorstwa Ricka Smolana a na końcu trailer do filmu. Jeśli chcecie poczytać więcej o Robyn odsyłam was do artykułu na National Geographic, który opisuje historie i film oraz do niezawodnej wikipedii.
 
BlfuxeHIAAM9c8b.jpg-medium
1408353321079_wps_37_UNSPECIFIED_AUSTRALIA_JAN
20140919-tracks-022e329_1408353161353_wps_20_UNSPECIFIED_AUSTRALIA_JAN national-geographic-may-1978-rick-smolan-2-3-2

Poniżej trailer do filmu, zdjęcie Robyn Davidson i Mii Wasikowskiej na planie filmu oraz mapa z trasą, którą pokonała Robyn  w 1977. Jeśli nie przekonałam Was do obejrzenia filmu to zachęciam do przeszukania internetu i obejrzenia zdjęć w wyprawy.

Robyn-Davidson-with-Mia-Wasikowska-on-set-of-Tracks140519145329-tracks-map-leading-women-story-top

Advertisements