W sobotę wybrałam się do ZOO. Byłam już tam dwa razy ale zawsze chętnie się tam wybieram jeśli jest z kim bo wtedy można kupić tańsze bilety no i ciekawiej się chodzi ze znajomymi po ZOO szukając bohaterów z bajek. Na wspólny weekend z Eline umawiałam się już długo. Poznałyśmy się w pracy bo Eline robiła staż w moim departamencie i pracowałyśmy razem pół roku. Niestety już skończyła ale tak się skumplowałyśmy ze dalej się spotykamy. 

London ZOO 14 101

ZOO w Londynie to najstarszy ogród zoologiczny na świecie, który ma kilka tysięcy zwierząt. W sumie nie dziwie się, że Anglicy stworzyli taki ogród bo jeśli przez kilkadziesiąt lat podbija się świat, tworzy imperium, odkrywa nie tylko nowe kultury ale także nieznane w Europie zwierzęta to w celach badawczych nazwozili kilkaset nowych okazów do Londynu i postanowili podzielić się nimi z mieszkańcami.

Dzisiaj bilet do ZOO wg mnie jest bardzo drogi i nie wart swojej ceny. Widziałam lepsze ogrody zoologiczne a w tym nie było słonia. Owszem park jest piękny ale jest to głównie miejsce dla rodzin z dziećmi, które są dokładnie wszędzie. Duże maskotek, miejsc na lunch, ławeczek i atrakcji przygotowanych specjalnie pod dzieci.

Dwa tygodnie temu urodziły się dwa małe leniwce a od kilku miesięcy są dwa nowe tygryski (ich ojciec urodził się tak jak ja 6 marca!) Niestety na wybiegu był tylko tata a mama z małymi spała. Leniwców tym razem nie widziałam żadnych. Ale były goryle, małpy, ryby, żyrafy, płazy, gady, pingwiny, hipopotam, królik (kto trzyma królika w ZOO?), świnia, psy afrykańskie, Pumba, Timon i Rafikki i wiele wiele innych bohaterów.

London ZOO 14 184 zoo 7London ZOO 14 197London ZOO 14 199 London ZOO 14 190London ZOO 14 186London ZOO 14 102 London ZOO 14 032 London ZOO 14 067zoo 2 London ZOO 14 045London ZOO 14 036London ZOO 14 035London ZOO 14 055London ZOO 14 064
London ZOO 14 083

Niestety sobota to nie jest najlepszy dzień na wyjście do ZOO ale dla nas była to jedyna opcja. Kolejki, tłumu i wrzaski. Chłopak Eline, który był z nami stwierdził po kilku godzinach, że taka wyprawa do ZOO to najlepszy środek antykoncepcyjny bo widząc te wszystkie dzieci odechciewa ci się wszystkiego. Ciekawe co mam powiedzieć ja pracując w szkole 🙂 My sami byliśmy jak dzieci bo szukając zwierząt nie zawsze znając angielskie ich nazwy, czasami polska czy flamandzka nazwa nie pomagała wiec używaliśmy imion bohaterów z bajek. Wtedy dogadywaliśmy się bez problemu. A jak nie mogliśmy sobie przypomnieć imion wystarczyło stanąć przy grupce dzieci i posłuchać o czym mówią i jakiego bohatera akurat szukają.

London ZOO 14 237
London ZOO 14 243zoo 6 London ZOO 14 172 zoo 5

Oczywiście hitem wycieczki była ogolona lama a widząc ogoloną lamę prowadzoną na smyczy, które uśmiechała się wprost w moją stronę zatrzymałam się i robiłam jej zdjęcia.

London ZOO 14 180 zoo 4 London ZOO 14 275

Vincent i Eline. Niestety wracają do Belgii w połowie lipca ale we wrześniu wybieram się w odwiedziny do Belgii. Tak to jest jak się ma przyjaciół i znajomych w różnych państwach. Ja nie narzekam! Po ZOO kiedy nogi nam już wyszły z d.. podjechaliśmy autobusem do najbliższego pubu żeby zakończyć wspólny dzień po angielsku.

London ZOO 14 038
Advertisements