InterRail 2012 koszty, ceny i podsumowanie

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push([‘_setAccount’, ‘UA-38604589-1’]); _gaq.push([‘_setDomainName’, ‘panidaga.blogspot.co.uk’]); _gaq.push([‘_setAllowLinker’, true]); _gaq.push([‘_trackPageview’]); (function() { var ga = document.createElement(‘script’); ga.type = ‘text/javascript’; ga.async = true; ga.src = (‘https:’ == document.location.protocol ? ‘https://ssl’ : ‘http://www’) + ‘.google-analytics.com/ga.js’; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Udało mi się opisać wszystkie etapy wakacji to teraz przyszedł czas na najmniej przyjemną a najbardziej wyczekiwaną przez was chwile czyli opis kosztów. Do tej pory tylko na tak zwane oko wyliczałam ile mnie wyniosły wakacje także mam nadzieję, że jak skończę pisać to nie zacznę jeść ryżu w ramach pokuty za wakacyjną rozrzutność. 🙂 No to leć goł.


W kosztorysie podam ceny najważniejsze czyli bilety, miejscówki, komunikacja miejska oraz noclegi. Uważam, że to co kto je i gdzie to już indywidualna sprawa tak samo czy zamiast stać pół dnia w kolejce do Sagrada Familia iść i zwiedzać Barcelonę. Na szczęście mam wielką kopertę, w której trzymam wszystkie bilety, rachunki i inne ciekawe rzeczy także kosztorys to kwestia spisania i podliczenia wszystkich najważniejszych wydatków.

TRANSPORT

Bilet InterRail Global Pass 5 days within 10 days  267euro (dla osób powyżej 26 roku życie.Pech chciał ze jestem z marca)
Prom z Dover do Calais £24,5
Miejscówki
Lille Falnderes do Paris Nord 6
Paris Gare Lyon do Marseille St Ch 18
Figures Vilafant- Barcelona Sants 6,50
Barcelona Sants- Valencia JS 6,75
Valencia JS- Madrid Puerta de Atocha 6,75NOCLEG


Ukryłam linki do miejsc, w których spaliśmy. Polecam wszystkie.

Paryż 30 euro
Marseille 52 euro 
Barcelona 33 euro
Walencja- za darmo
Madryt 7 euro
KOMUNIKACJA
Paryż: korzystaliśmy z biletów jednorazowych w cenie 1,7euro a dla osób poniżej 26 roku życia bilety są tańsze. A tutaj strona i wszystkie potrzebne informacje. Warto wiedzieć, że metro jeździ tylko w pierwszej strefie a pociągi Rer jeżdżą już w strefach.
Barcelona: kupiliśmy bilet na 10 przejazdów i spokojnie wystarczył. Mieszkaliśmy w centrum zaraz obok Las Ramblas także wszędzie można było dojść na nóżkach a w razie czego 10 przejazdów starczy . Strona z biletami.
Walencja: ze względu na lenia i plaże, które była zaraz za domem kupiliśmy tylko dwa bilety jednorazowe. Strona www
PODSUMOWANIE
No to teraz muszę policzyć to wszystko, co wypisałam u góry. Aż strach sięgać po kalkulator..No dobra. Po podsumowaniu najważniejszych wydatków wychodzi na to, że cena za 10 dni w zachodniej Europie, przejechanie ok 2300km, pobyt w 3 państwach, w 3 stolicach i 3 ważnych turystycznie i historycznie miastach to w zaokrągleniu 430 euro i 25 funtów. Do tego dochodzi jeszcze jedzenie i moje magnesy, które kupuję namiętnie i poświęcam zawsze czasu na wybór tego jedynego i najpiękniejszego. Czyli nie było tak źle biorąc pod uwagę, że za jeden przejazd TGV z Paryża do Marsyli płaci się około 100 euro. Wg mnie inwestycja w InterRail to jedna z lepszych form podróżowania.
Wsiadasz w centru, wysiadasz w centrum. W pociągu możesz spać, zjeść, wyprostować nogi, przejść się no i mając bilet InterRail wsiąść i wysiąść na każdej stacji według zachcianek. Nie trzeba tracić czasu na dojazd na lotnisko, czekanie na odprawę i inne zajmujące wieki czynnośći. W tym roku nie wiem czy wybiorę się na podróż po Europie, może uda pojechać się gdzieś dalej. Wiem jedno. Gdyby nie ciężka praca na wyspach, musiałabym planować taki wyjazd rok. A tak się udało i było bardziej komfortowo. Polecam każdemu!
LINKI
InterRail
Airbnb noclegi
DB Bahn niemiecka strona kolejowa, która pozwala planować podróże kolejowe po całej Europie


One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: